x
İade ve Değişim İşlemleri
 • İade ve Değişim

  İade ve değişim talebi oluşturmak için siparişinizi oluşturduğunuz mail adresiyle giriş yapmak için tıklayınız.

  Hesabım-Siparişlerim başlığı altında işlem yapmak istediğiniz siparişinizini yanındaki iade et butonunu kullarak iade talebi oluşturabilirsiniz. Ürün gönderim bilgileri cep numaranıza sms olarak iletilecektir.

  Gönderiniz tarafınımıza ulaştıktan sonra maksimum 5 iş günü içerisinde incelenir. Onaylandığında cep numaranıza talep durumunuzla ilgil bilgilendirme sms'i gönderilmektedir.

  İadesi kabul edilen siparişlerin sipariş tutarı Havale-EFT ile gerçekleşen siparişlerde 3-5 iş günü, kredi ve banka kartı siparişlerinizde 1-3 iş günü içerisinde hesabınıza geri yansıtılır.

  İade ve İptal Koşulları

  14 günlük iade sürem doldu, ürünümü iade edebilir miyim?

  Mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

  İade koşulları nelerdir?

  Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde yedekyedek.com’a başvurarak, iade koşulları dahilinde kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

  Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.

  Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler ve hizmetler aşağıdaki gibidir:

  Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler (Chipgold, ziynet altın ile diğer altın ürünleri).

  Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler

  Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler

  Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler (Fidan vb.)

  Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar

  Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar (Telefon kontör siparişleri, dijital kodlar vb.)

  Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler (Montaj vb.)

  Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Aksi halde iade alınamamaktadır:

  Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Bilgisayar sarf malzemeleri (Toner, kartuş, şerit vb. her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler)

  Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir.

  İade Durumu

  İade talebim neden reddedildi?

  İade talebi onay süreci satıcı, ürün ve garanti koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

  İade başvurumun durumunu nasıl öğrenebilirim?

  İade başvurunuzla ilgili detaylı bilgiye “İade Et Butonu” sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca, iade talebiniz kabul veya reddedildiğinde e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır.

  Ürünümü gönderdim. İadem ne zaman yapılır?

  “İade Et Butonu” bölümünden iade formu doldurup geri gönderdiğiniz ürün, iade onayı için bazı incelemelerden geçer. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa adresinize geri gönderilebilir. Talebiniz kabul olduğunda ise para iadeniz, alışverişinizde kullanmış olduğunuz hesabınızın ait olduğu bankaya, iadenizin onaylandığı anda otomatik olarak yapılır.

  Kargo

  Kargo firması iade gönderimi almaya gelmiyor.

  Kargo firması kurye operasyonunu günlük olarak düzenlediğinden, ürün gönderim işlemleriniz için günlük kurye talebi iletmeniz gereklidir. Örneğin kurye talebinizi dün ilettiyseniz ve kargo firması ürünü almaya gelemediyse, bugün kurye talebinizi tekrar iletmeniz gerekir.

  İade/arıza başvurusu için verilen kargo kodu geçersiz. Yeni kargo kodunu nasıl alabilirim?

  İade/arıza taleplerinde ürün gönderimi için verilen kargo gönderi kodları, kargo firmalarının sistemlerinde 10 gün boyunca geçerlidir. 10 gün içinde gönderim yapmadığınız durumda “Hesabım – Başvurularım” sayfasından başvuruda bulunarak yeni bir gönderi kodu alabilirsiniz.

  Tekrar iade kodu alabilmeniz için ürününüzün size teslim edildiği tarihten itibaren başlayan 14 günlük sürenin geçmemiş olması gerekir. Eğer bu süre geçtiyse herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

  İade/arıza başvurusu için kargo kodunu nasıl alabilirim?

  Ürününüzle ilgili iade/arıza başvurusu yapmadıysanız, “Hesabım – Siparişlerim” menüsünden ilgili siparişinizin yanında bulunan "İade Et" butonuna tıklayarak talebinizi oluşturabilirsiniz. Başvurunuzun ardından sizinle paylaşılacak kargo kodu ile ürününüzü ücretsiz olarak siparişinizin gönderilmiş olduğu adrese gönderebilirsiniz.

  İade/arıza taleplerinde ürün gönderimi için verilen kargo gönderi kodları, kargo firmalarının sistemlerinde 10 gün geçerlidir. 10 gün içinde gönderim yapmadığınız durumda “Hesabım – Başvurularım” sayfasından başvuruda bulunarak yeni bir gönderi kodu alabilirsiniz. Tekrar kod alabilmeniz için ürününüzün size teslim edildiği tarihten itibaren başlayan 14 günlük sürenin geçmemiş olması gerekir. Eğer bu süre geçtiyse herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

  Kargo firması iademi aldı ancak firmaya teslim etmiyor. Ne yapabilirim?

  Ürünlerin teslimat süresi, teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat süresine göre değişkenlik gösterebilir. Teslimat süreleriyle ilgili detaylı bilgiyi ilgili kargo firmasından alabilirsiniz.

  İade ürünlerin kargoya teslim edilmesinden itibaren 3 iş günü geçmiş ancak kargo firması tarafından firmaya hala teslim edilmemişse kargo firmasıyla görüşmenizi tavsiye ederiz.

  Siparişimi iptal ettim. Kargo ücreti geri ödenir mi?

  Siparişinizi iptal ettiğinizde ödediğiniz kargo ücreti, sipariş tutarınıza eklenerek size geri ödenir.

  İade ve İptal Talebi

  Yeni aldığım ürün bozuk çıktı. Ne yapmalıyım?

  "Hesabım - Siparişlerim" sayfasından "İade Et" butonuna basıp ürünün durumuyla ilgili fotoğrafları ilgili alana yükleyerek bize başvuruda bulunabilirsiniz.

  İptal ettiğim siparişimi nasıl tekrar aktif edebilirim?

  İptal edilen siparişler tekrar aktif edilemez. Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

  Ürünümü nasıl iptal edebilirim?

  Ürünü teslim aldıktan sonra iade sürecini başlatmak için “Hesabım – Siparişlerim” menüsünde ürünün yanında yer alan "İade Et" butonuna tıklayarak iade talebi açmalısınız.

  İade koşullarını öğrenmek için "İade ve İptal Koşulları" kategorisini inceleyebilirsiniz.

  Ürünümü nasıl iade edebilirim?

  Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde yedekyedek.com’a başvurarak iade koşulları dahilinde, kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

  Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda ekstra bir kutu içine konularak, hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.

  Kurumsal faturaya sahip siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

  İade koşullarını "İade ve İptal Koşulları" kategorisinin altından inceleyebilirsiniz. İade sürecini başlatmak için “Hesabım – Siparişlerim menüsünde ürünün yanında yer alan "İade Et" butonuna tıklayarak iade talebi açın. İşlem yapmak istediğiniz ürünü seçerek “Ürünü İade Et” formunu doldurun. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan "İade ve Geri Gönderim Şartlarını" okuduktan sonra “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum, kabul ediyorum" kutucuğunu işaretleyerek “Devam Et” butonuna basın. Açılan yeni pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin. "Kaydet ve Bitir" butonuna bastıktan sonra kaydınızı oluşturmuş olacaksınız.

  Ekranda çıkan kargo gönderi kodunu kullanarak ürününüzü belirtilen tarihe kadar tüm aparatları, orijinal kutusu ve diğer belgeleriyle birlikte geri gönderin. Ürünü göndereceğiniz adres, iade için aldığınız kargo kodunun içerisinde mevcuttur. Herhangi bir adres belirtmenize gerek yoktur.

  Ürününüzün iade olarak onaylanmasının ardından tutarın hesabınıza yansıması, bankanızın geri ödeme süresine göre farklılık gösterir. Ortalama geri ödeme süreci 1-3 iş günü içerisinde neticelenmektedir.

  Fazla ürün gönderilmiş. Nasıl iade edebilirim?

  Siparişinizde olmadığı halde size teslim edilen fazla ürün/ürünler varsa bize ulaşarak destek alabilirsiniz.

 • Pazaryeri Sipariş İade Adımları

  Sayın müşterimiz; pazaryeri siparişlerinize ait iade ve değişim işlemlerini Mesafeli Satış Sözleşmesi gereği satın alım yapmış olduğunuz platform üzerinden yapmanız gerekmektedir.

  Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.